Bayan Haccame Bulunmaktadır
Randevu Telefon: 0542 338 76 65

Hacamat Nedir?

Zamanla cilt altında birikmiş olan, vücuda zararlı ve biriktiği organa zarar verebilen kanın vücuttan uzaklaştırılması işlemine hacamat denilmektedir. Hacamat ile damardan kan alma işlemini farklıdır. Çünkü kan alındığında damarın içinde dolaşan normal kan alınmış olur, bu kandan fazla miktarda alınırsa sağlığı tehlikeye sokar. Hacamat esnasında vücuttan pıhtılaşmış, Jöle kıvamında, tamamen işe yaramayan ve zararlı kan alınmış olur. Bu kan; özelliğini tamamen kaybetmiş olup dama dışında olduğu için bedenimiz tarafından kullanılmaz ve toksik maddeler içermektedir.

Aynı zamanda hacamat; Kan fazlalığının vücutta meydana getirdiği rahatsızlıkları gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kupa terapisi, vücudun belirli yerlerinden kan aldırmak suretiyle yapılır. Amaç sağlığı korumak ve çeşitli hastalıklardan kurtulmaktır. Tarihi milattan önceye dayanır. İslam tıbbında hacamatın yeri büyüktür. Zira Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir kaç hadisinde hacamatın önemini belirtmiştir.

Hacamat tedavisinin temel prensibi, uygun noktalardan pıhtılar ve toksik maddeler vakumlanarak; kılcal damarlardaki tıkanıklıkları açma ve kirli kanın temizlenmesi işlemidir. Bu şekilde o bölgedeki organlara kan akışı düzenlenerek, organın hastalığının düzelmesinde etkili olacak, temiz ve düzenli kan dolaşımı sağlanmış olacaktır. Hacamat çok hızlı tesir gösterir, çok etkilidir. Eğitimli kişiler tarafından yapılan hacamatın hiç bir yan etkisi yoktur.

Yoruma kapalı.